تبلیغات
|-| Mehran Modiri |-|

|-| Mehran Modiri |-|

یکشنبه 13 شهریور 1384

شبهاى برره از ۲۰ شهریور پخش مى شود 

 

226659.jpg

 

گروه فرهنگ و هنر: مجموعه ۹۰ قسمتى «راه آهن جابرآباد» با تغییر نام به «شبهاى برره» از ۲۰ شهریورماه پخش مى  شود.

حسن شكوهى مدیر تولید این مجموعه ضمن بیان این مطلب گفت: پیش تولید مجموعه جدید «شبهاى برره» به كارگردانى مهران مدیرى از اول خردادماه و تصویربردارى آن از ۲۹ مردادماه آغاز شده است. وى با اشاره به اینكه «شبهاى برره» با سه دوربین ضبط مى شود و قرار است از شبكه سوم سیما پخش شود، افزود: داستان مجموعه در روستاى برره ۵۰ سال پیش مى گذرد و بازیگرانى همچون مهران مدیرى، سیامك انصارى، سعید پیردوست، محمد شیرى، شقایق دهقان، فلامك جنیدى، بهنوش بختیارى و... در آن به ایفاى نقش مى پردازند.

شكوهى ضمن تأكید بر اینكه تا امروز (شنبه) سه قسمت از مجموعه آماده پخش شده، درباره داستان مجموعه گفت: پس از دستگیرى كیانوش استقرارزاده، وى به تبعید فرستاده مى شود، اما پس از حادثه اى خودروى حامل زندانیان در بیابان سرگردان مى شود تا آنكه شیرفرهاد او را پیدا كرده و به روستاى برره مى برد. در روستاى برره خانهاى بالابرره و پایین برره با هم مشكلاتى دارند و...

گفتنى است بابك بذرافشان با عنوان تصویربردار، حمید میهن دوست طراح گریم، بهرام طالقانى آهنگساز، محسن چگینى مجرى طرح و پیمان و مهراب قاسم خانى، سروش صحت، خشایار الوند، امیر مهدى ژوله و محمدرضا آریان به عنوان گروه نویسندگان با گروه همكارى مى كنند. این مجموعه چهارمین تولید این گروه پس از پاورچین، نقطه چین و جایزه بزرگ به شمار مى آید و این بار به جاى استودیو از یك باغ ۳۷ هزار مترى در سعادت آباد براى ساخت روستاى برره استفاده شده است.

 

http://www.iran-newspaper.com/1384/840613/html/back.htm 

 

با تشکر از کیان عزیز برای ارسال این مطلب

--------------------------------------------------------------

 امیر قادری رو احتمالا می شناسید.همون منتقدی که چهار نفر از نویسندگان فیلمنامه های کمدی ایران(فریدون جیرانی،فرهاد توحیدی،پیمان قاسم خانی و سروش صحت) رو دور هم جمع کرده بود و باهاشون گفت و گویی انجام داده بود که اونو توی سایت خود امیر قادری یا وبلاگ کتایون 

www.mehranmodiri.persianblog.com

خوندید،درباره فیلم اسپاگتی در هشت دقیقه  هم که مختصری می دونید این فیلم اولین ساخته سینمایی رامبد جوان هست.این آقای قادری مسئول صفحه سینما و تلویزیون ویژه نامه نسل سوم از روزنامه جام جم هست و یه نقد نوشته برای اسپاگتی در هشت دقیقه .این نقدو کامل نذاشتم فقط یه قسمتشو که یه مقایسه ای شده بین کارگردانی مدیری و بعضی از کارگردانان طنز، گذاشتم بخونید.

--------------------------------------

نسل سوم ویژه نامه هفتگی روزنامه جام جم- پنجشنبه 10 شهریور 1384- امیر قادری

اسپاگتی در هشت دقیقه را برای وقت گذرانی می شود دید

معجونی از شوخی های بی نمک

"......اصلا چرا باید همه کارگردان شوند؟البته در سینمای جهان بازیگرانی که کارگردان شده اند،فیلم های خیلی خوب یا حداقل موثری ساخته اند.به مل گیبسون فکر کنید و دو فیلم" مصائب مسیح" و" شجاع دل" ای که ساخت،یا جرج کلونی و"اعترافات یک ذهن خطرناک"اش و همچنین رابرت دنیرو که با "یک داستان برانکسی"(که چندی پیش از برنامه سینما یک پخش شد)همه را غافل گیر کرد.اما در ایران،کارگردان شدن بازیگرها ثمره خوبی نداشته.به همین دو نمونه اخیر توجه کنید.یکی رامبد جوان که کارگردانی اسپاگتی در هشت دقیقه را به عهده گرفته و دیگری جواد رضویان که یک مجموعه طنز شبانه با کارگردانی او در حال پخش است و یک جورایی،رقیب فیلم بد رامبد جوان به حساب می آید.کارگردانی حرفه سهل و ممتنعی است.بقیه حرفه های سینمایی برای به ثمر رسیدن، احتیاج به حداقل دانش فنی دارد.چیزی که همه ندارند و به همین دلیل طرفش نمی روند.اما کارگردانی ظاهرا هیچ جور علم و دانشی نمی خواهد،با این وجود سخت ترین و حساس ترین سمت در ساخته شدن یک فیلم را خود کارگردان دارد.درآمدن یا درنیامدن یک شوخی ، نتیجه مستقیم کار کارگردان است.بی این که تاثیر او به وضوح در ساخت یک صحنه مشخص باشد.به همین دلیل است که یک شوخی در صحنه ای از یک مجموعه تلویزیونی به کارگردانی مهران مدیری،خوب از کار در می آید،اما عین همین شوخی، کم و بیش با همان بازیگران،در صحنه ای از یک سریال دیگر، لوس و بی مزه و بی معنی جلوه می کند....."
نوشته شده توسط الهه در یکشنبه 13 شهریور 1384 و ساعت 02:09 ق.ظ