تبلیغات
|-| Mehran Modiri |-| - ۱-رد تمسخر اقوام مختلف ۲- لینک عکس ۳-تکذیب دستمزد یک میلیاردی

|-| Mehran Modiri |-|

۱-رد تمسخر اقوام مختلف ۲- لینک عکس ۳-تکذیب دستمزد یک میلیاردی
دوشنبه 11 مهر 1384
۱- به نقل از خبرگزاری البرز
مهران مدیری با رد تمسخر اقوام مختلف در این مجموعه گفته است: «هیچ كدام از اصطلاحات این طنز برگرفته از زبان ها و لهجه های ایرانی نیست و اگر نزدیكی بین این دو مشاهده می شود، كاملا اتفاقی و یا برگرفته از برداشت اشتباه برخی مخاطبان است.»
------------------------------------------------------------------------
۲- دو لینک از خبرگزاری فارس - عکس های مربوط به سریال شب های برره:
------------------------------------------------------------------------
۳- توضیح:
علاوه بر جوابیه شبکه سه سیما خود آقای مدیری هم اون مبلغ ۳۰۰ هزار تومان برای هر دقیقه رو تکذیب کردند.
بازتاب
جوابیه شبكه سه سیما در مورد شب هاى برره
مدیرمسئول محترم روزنامه شرق
باسلام
در تاریخ ۱۱/۷/۸۴ در آن جریده مطلبى پیرامون سریال «شب هاى برره» درج شده است، خواهشمند است براى اطلاع درست و صحیح مخاطبان آن روزنامه جوابیه ذیل را به چاپ برسانید. در قسمت پایانى خبر خبرگزارى البرز آمده است «مهران مدیرى بابت تولید مجموعه طنز شب هاى برره دقیقه اى ۳۰۰ هزار تومان، دریافت مى نماید كه به طور میانگین بابت هر قسمت ۱۲ میلیون و بابت ۹۰ قسمت یك میلیارد تومان از شبكه ۳ دریافت مى كند.» این مطلب در حالى بیان شده است كه طبق قرارداد منعقد شده با مجرى طرح مجموعه برآورد سریال مذكور دقیقه اى ۱۱۶ هزار تومان و كل مبلغ اختصاص یافته براساس ۹۰ قسمت كمتر از نیمى از رقمى است كه خبرگزارى مربوطه ذكر كرده است كه مربوط به كل هزینه هاى این مجموعه است اعم از دستمزد نویسندگان، عوامل فنى و تولید، پذیرایى و سایر هزینه  ها مانند دكور، اجاره محل، برق و تجهیزات فنى و... و آقاى مهران مدیرى تنها دستمزد كارگردانى خود را مى گیرند كه نسبت به زحماتى كه مى كشند بسیار ناچیز است.
مدیر روابط عمومى شبكه سه سیما محمودرضا منتظرى
-------------------------------------------------------------------------------------
 
شب هاى برره
شرق: در حالى كه خیلى ها بر این عقیده بودند كه دیگر عمر مجموعه هاى طنز نودقسمتى در تلویزیون به پایان رسیده است، مهران مدیرى با مجموعه «شب هاى برره» بار دیگر نشان داد كه مى توان هر شب عده كثیرى از تماشاگران را به پاى جعبه جادویى كشاند. «شب هاى برره» برخلاف خیلى از كارهاى مهران مدیرى از همان ابتدا مخاطب را جذب خود كرده است. به نظر مى رسد مدیرى با برنامه ریزى دقیق ترى تلاش كرده تا بر نقطه ضعف هاى گذشته فائق آید. «شب هاى برره» در ابتدا قرار بود با نام «راه آهن جابرآباد» ساخته شود كه در میان راه تغییر نام داد. تیم مدیرى از ۲۶ مردادماه تصویربردارى این مجموعه را آغاز كردند تا سرانجام در ماه مهر به روى آنتن بیاید. جالب است بدانید كه دكور روستاى برره، در باغى به مساحت ۳۷ هزارمتر واقع در سعادت آباد طراحى شده. محراب قاسم خانى كه در كارهاى دیگر مدیرى به عنوان نویسنده حضور داشت، طراحى روستاى برره را به همراه امین صدرایى طباطبایى عهده دار هستند. ماجراى شب هاى برره در ۵۰ سال پیش اتفاق افتاده است. مدیرى این بار تیمى متفاوت از بازیگرانش را به كار گرفته است. سعید پیردوست نقش خان بالابرره، محمد شیرى نقش خان پایین برره و مهران مدیرى نقش پسر خان پایین برره را كه «شیرفرهاد» نام دارد، بازى مى كنند. سیامك انصارى در نقش كیانوش استقرارزاده، ساعد هدایتى در نقش پاچه خوار اعظم، محمدرضا هدایتى در نقش ژاندارم برره، على كاظمى در نقش شاعر برره، على اصغر حیدرى در نقش دكتر برره، شقایق دهقان در نقش دختر خان پایین برره، فلامك جنیدى در نقش مادر شیرفرهاد، فاطمه هاشمى در نقش شاخ شمشاد زن خان بالا و بهنوش بختیارى در نقش دختر خان بالا در شب هاى برره بازى دارند. پیمان قاسم خانى كه این روزها به عنوان یكى از بهترین فیلمنامه نویسان تلویزیونى مطرح است سرپرستى تیمى متشكل از محمدرضا آریان، محراب قاسم خانى، خشایار الوند و امیرمهدى ژوله را به عهده دارد. شب هاى برره هر شب به جز جمعه شب ها، ساعت ۲۱ از شبكه سه سیما پخش مى شود. این مجموعه در عین حال یادآور این نكته است كه تنها یك تیم حرفه اى با برنامه ریزى دقیق مى تواند دست به ساخت مجموعه طنز نودشبى بزند كه مخاطب نیز از آن راضى باشد. جالب است بدانید كه خبرگزارى البرز خبر از این داده كه مهران مدیرى بابت تولید مجموعه طنز شب هاى برره دقیقه اى ۳۰۰ هزار تومان دریافت مى نماید كه به طور میانگین بابت هر قسمت ۱۲ میلیون تومان و بابت ۹۰ قسمت كه از شبكه سوم پخش خواهد شد یك میلیارد تومان دریافت مى كند.
نوشته شده توسط الهه در دوشنبه 11 مهر 1384 و ساعت 10:10 ق.ظ