تبلیغات
|-| Mehran Modiri |-| - نظرات دکتر فریدون آزما درباره شب های برره

|-| Mehran Modiri |-|

نظرات دکتر فریدون آزما درباره شب های برره
پنجشنبه 28 مهر 1384

خبرگزاری مهر:

دکتر فریدون آزما، استاد دانشگاه و کارشناس رسانه درباره مضمون کلی این سریال به خبرنگار "مهر" گفت :  تلویزیون از معاونت سیما برخوردار است که این معاونت برای خود شورای طرح و برنامه دارد. هر شبکه تلویزیونی هم برای خود شورای طرح و برنامه دارد و یک برنامه پس از گذر از همه این مراحل با شورای بازبینی پخش مواجه است.  کار مهران مدیری نیز همه این مراحل را گذرانده و به مرحله پخش رسیده است. بنابراین اگر این سریال ایراد محتوایی یا ساختاری دارد، باید دلیل آن را از مدیران تلویزیون جویا شد. از طرف دیگر، یک طنز پرداز باید بتواند با مسایل و مشکلات مختلف جامعه شوخی کند و نباید دستش زیاد بسته باشد. در غیر این صورت با مشکل انتخاب و ارایه مضمون مواجه می شود و همین مساله روی کیفیت آثار طنز پرداز تاثیر می گذارد.

 به مناسبت ماه مبارک رمضان چند سریال دیگر  هم از تلویزیون پخش می شود. آیا هیچکدام آنها مسایلی را به شوخی یا مسخره نمی گیرد. به عقیده من نوعی غرض ورزی با مهران مدیری وجود دارد که تا این حد نسبت به کار او حساسیت نشان می دهند

دکتر فریدون آزما

 وی ادامه داد:  به عقیده من این سریال به اندازه ای که درباره آن صحبت می شود و حساسیت به خرج می دهند، نامناسب و آزار دهنده نیست. در حال حاضر به مناسبت ماه مبارک رمضان چند سریال دیگر از شبکه های مختلف تلویزیون پخش می شود. آیا هیچکدام از اینها ایراد ندارد و مسایلی را به شوخی یا مسخره نمی گیرد. به عقیده من نوعی غرض ورزی با مهران مدیری وجود دارد که تا این حد نسبت به کار او حساسیت نشان می دهند. به نظر من لهجه ای که در این سریال ارایه می شود، مربوط به هیچکدام از بخش های ایران نیست و توجه بیش از اندازه به آن " مته به خشخاش گذاشتن " است. از نظر تکه کلام ها یا حرکاتی که در این سریال نشان داده می شود و نوجوانان آنها را تقلید می کنند، باید بگویم اینها مدت زمان کوتاهی دارد و پس از مدتی برگشت پذیر است و آثار دراز مدت ندارد. اینکه ما به همه چیز بدبینانه نگاه کنیم، راه حل مناسبی برای مقابله با امور مختلف نیست. اگر تلویزیون ما بیش از اندازه محدودیت به وجود بیاورد، استفاده از ماهواره یا دیگر رسانه ها به وسیله مردم امری طبیعی می شود.
نوشته شده توسط الهه در پنجشنبه 28 مهر 1384 و ساعت 12:10 ب.ظ