تبلیغات
|-| Mehran Modiri |-| - شکایت برره ای ها از انتشار دهندگان اسكناسهاى برره

|-| Mehran Modiri |-|

شکایت برره ای ها از انتشار دهندگان اسكناسهاى برره
چهارشنبه 12 بهمن 1384

شكایت بازیگران «شب های برره» از انتشار دهندگان اسكناسهاى برره

 ۱۰ بهمن ماه ۱۳۸۴ - خبرگزاری انتخاب : ۶ تن از بازیگران سریال پرطرفدار «شب هاى برره» خواستار تعقیب قضایى انتشار دهندگان اسكناسهاى برره شدند.

به نوشته «ایران»، این ۶ بازیگر اصلى سریال با اعتراض به سوء استفاده انتشار دهندگان اسكناسهایى با تصاویر هنرى آنان ادعا كردند از نظر مادى و معنوى متضرر شده اند. بنا به این گزارش، از مدتى پیش اسكناسهایى معروف به «برره» در سطح گسترده اى توزیع شد، به گونه اى كه از مرزهاى آبى و خاكى نیز گذشت و طرفداران زیادى در كشورهاى عربى خصوصاً دوبى پیدا كرد.

استقبال مردم از این اسكناسها به اندازه اى در جامعه نمود پیدا كرد كه یك ایرانى مقیم دوبى به تبلیغات گسترده اى پرداخت تا بازار را براى فروش عروسكهاى بازیگران «شبهاى برره» كه سازنده اش خود وى بود، آماده كند.از سوى دیگر، یكى از بانكهاى خصوصى نیز در تماس با بازیگران سریال شبهاى برره اعلام كرد كه براى تبریك سال نو تصمیم دارد از چهره هاى این بازیگران روى پولهاى تزئینى استفاده كند و زمانى كه با مخالفت آنان روبرو شد، ادعا كرد این اقدام حتى در صورت مخالفت بازیگران صورت خواهد گرفت. بدین ترتیب؛ ۶ تن از بازیگران نقش اصلى سریال شبهاى برره بر آن شدند تا با در اختیار گرفتن وكیل، شكوائیه اى در دستگاه قضایى مطرح كنند.

رضا شفیعى جم - كیوون - ، سیامك انصارى - كیانوش -، محمد شیرى - سالارخان - ، على كاظمى - بگورى - فلامك جنیدى - شادونه - و شقایق دهقان - سحرناز - بازیگرانى هستند كه وكیل حمیدرضا دریابارى از سوى آنان وكالت دارد علیه انتشار دهندگان اسكناسهاى برره و سازنده عروسكهاى آنان طرح شكایت كند.این هنرپیشه ها اعتقاد دارند كه از لحاظ مادى و معنوى متضرر شده اند و وكیل آنان این شكوائیه را در دو شاخه كیفرى و حقوقى با استناد به قوانینى مانند قانون مؤلفین و منصفین خواستار جمع آورى اسكناسها و عدم اجازه ورود به عروسك بازیگران شبهاى برره به داخل ایران شده است.بنا به گزارش خبرنگار ما، در این شكوائیه كه در دادسراى مركز مطرح شده، بازیگران شبهاى برره خواستار تعقیب قضایى سوء استفاده كنندگان از شخصیت هنرى خود شده اند و این درحالى است كه با پخش این سریال پرطرفدار، خط كش، تى شرت و پاك كنهایى با تصاویر هنرپیشه هاى طنز به بازار عرضه شده است.

--------------------------------------------------------------------------------

علیرضا سجادپور از دست‌اندركاران "شب‌های برره" تقدیر كرد

-1384/11/02ایسنا:معاون امور فرهنگی و ارتباطات سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، در نامه‌ای به رییس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، از دست‌اندركاران سریال تلویزیونی "شب‌های برره" تقدیر كرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در نامه‌ی سیدعلیرضا سجادپور به سیدعزت‌الله ضرغامی آمده است: «به‌عنوان عضوی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، بر خود لازم می‌دانم از این كه هنرمندان گروه تولید مجموعه‌ی “شب‌های برره” در بعضی از این برنامه‌ها به موضوع و مفهوم “میراث فرهنگی و گردشگری” پرداخته‌اند و از این طریق موجوب گسترش و ترویج این مفاهیم در اقشار مختلف مردم شده‌اند، تقدیر كنم. لطفا مراتب تشكر اینجانب و سازمان متبوع را به اطلاع هنرمندان مزبور برسانید».

درود بر سازمان میراث فرهنگی وگردشگری!
نوشته شده توسط الهه در چهارشنبه 12 بهمن 1384 و ساعت 06:02 ق.ظ