تبلیغات
|-| Mehran Modiri |-| - مهران مدیری،مصاحبه ،آشتی با تلویزیون

|-| Mehran Modiri |-|

مهران مدیری،مصاحبه ،آشتی با تلویزیون
دوشنبه 21 خرداد 1386
۲۲ خرداد-- خوشبختانه با توضیحات مدیری فنز نگرانی های مربوط به برنامه شب شیشه ای رفع شد.اگر یه کم زودتر این نگرانی ها رفع می شد اینقدر حرف و حدیث به وجود نمیومد.البته همچنان به نظرم اعتراضات و انتقادات ما به جا بود.اینکه چرا رو بعدا در موقعیت مناسب خودش عرض می کنم. در مورد اختلاف مدیری هم با صدا وسیما خوشبختانه مسئله یه جورایی حل شده یا اینکه داره حل میشه.

مطلب زیر رو از روزنامه اعتماد امروز بخونید:

اعتماد-22 خرداد

مهران مدیری نود شب در تلویزیون

گروه فرهنگی؛ شنیده می شود مشکلات مهران مدیری و تلویزیون به پایان رسیده و مدیری به زودی ساخت یک مجموعه نود شبی را برای یکی از شبکه های تلویزیونی آغاز خواهد کرد. از اواخر سال گذشته بود که شایعاتی مبنی بر اختلاف میان برخی مسوولان تلویزیون و مهران مدیری منتشر شد. تغییر جهت مهران مدیری به سینما و بازی در فیلم «همیشه پای یک زن در میان است» ساخته کمال تبریزی و قطعیت حضور او در فیلم بیضایی صحت حرف و حدیث ها را بیشتر تاکید می کرد.

از همه مهمتر عدم پخش برنامه شب شیشه یی با اینکه مدیری حتی به استودیو هم رفته بود، این شایعات را بیشتر تقویت کرد.

اما گفته می شود رابطه مهران مدیری با تلویزیون حسنه شده و همه چیز به حالت سابق بازگشته است. با اینکه مدیری این روزها با پیشنهادات مختلفی از سوی دفاتر سینمایی مواجه می شود و حتی برخی فیلمنامه ها را نیز می پسندند اما جواب یک چیز است و در چند جمله خلاصه می شود؛« خیلی ممنون که به فکر من بودید. قرار است با تلویزیون یک 90 قسمتی کار کنم و تا آخر سال درگیرم. ان شاء الله یک فرصت دیگر

البته گویا نود شب نیست و چهل و پنج شبه.هنوز هم نمیشه خیلی قطعی گفت.

http://www.etemaad.com/Released/86-03-22/151.htm#29794

------------------------------------------------------------------------------------------------------

۲۱ خرداد -- روزنامه همشهری یه مطلب داره با عنوان "مصاحبه :غیر ممکن"که پرونده ای هست راجع به چهره هایی که مصاحبه نمی کنند البته تعدادشون هم کم نیست.مطلب جالبیه.این طوری شروع میشه:

 "چهره‌ها - آنها مشهورند، اغلب در كار خودشان درجه‌یك هستند و مردم می‌شناسندشان با این حال یك ویژگی مشترك دارند؛ گفت‌وگو نمی‌كنند."

 یکی از این چهره های مورد بحث مهران مدیری هست .اگه خواستین کلشو بخونید اینجا کلیک کنید.من فقط قسمت مربوط به مدیری رو تو وبلاگ کپی می کنم ولی پیشنهاد می کنم کلشو بخونید.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

مهران مدیری
هرچه آشناتر، بهتر

مهران مدیری، یكی از كسانی است كه دائما در معرض شایعات است. او در بین هنرمندان بازیگر و كارگردان، تنها كسی است كه مصاحبه‌هایش از انگشتان دست هم تجاوز نمی‌كند. باور كنید به دور از شایعات، مصاحبه با مدیری واقعا سخت است:

1 - مهم است كه به كدام خط‌اش زنگ بزنید تا جوابتان را بدهد. قطعا خط خصوصی بهتر است.

2 - اگر بشناسدتان و آزارش نداده باشید، جواب می‌دهد اما قرار مصاحبه شاید به ماه‌ها یا سال‌ها بكشد!

3 - بهتر است یكی از دوستان شما، از بازیگران ثابتش باشد یا عوامل مهم صحنه مثل طراح دكور و...، آن وقت كارتان جلو می‌افتد.

4 - اگر قبول كند، با خوشرویی تمام از شما استقبال می‌كند. وسایل پذیرایی‌اش هم همیشه مهیاست؛ آبمیوه و نسكافه هر نیم ساعت یك بار جلوی شما قرار می‌گیرد تا در حین مصاحبه گلویتان تازه شود. تعارف را كنار بگذارید و حتما میل كنید تا ناراحت نشود. بین مصاحبه، نه خمیازه می‌كشد و نه به ساعت نگاه می‌كند و ششدانگ حواسش به مصاحبه است.

مدیری به ندرت مصاحبه می‌كند. شاید چون اهل سانسور نیست و شاید نمی‌خواهد درباره كارهایش بگوید تا لوس نشوند و همیشه برای بیننده‌ها تازگی داشته باشند.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

نویسنده این مطلب وقتی داشته اینو می نوشته اصلا منظورش شب شیشه ای نبوده ولی من چند تا نکته آموزنده تو این مطلب برای شبکه پنجی ها پیدا کردم:

اول اینکه مدیری کلا سخت مصاحبه می کنه دوم اینکه اگه کسی آزارش داده باشه هر چقدر هم که زنگ بزنه ممکنه جوابش رو نده سوم اینکه اهل سانسور نیست.

پی نوشت ۱:با این وجود جدیدترین مصاحبه مدیری( با هفته نامه امید جوان )رو می تونید از اینجا دونلود کنید.

راستی آخر همین مصاحبه دقیقا این نکته که نویسنده مطلب بالا اشاره کرده یعنی اینکه "مدیری نمی‌خواهد درباره كارهایش بگوید تا لوس نشوند و همیشه برای بیننده‌ها تازگی داشته باشند." وجود داره.

...و اینکه طبق اون مصاحبه گویا مدیری یک سریال تلویزیونی و یک فیلم سینمایی در حال ساخت داره!

:پی نوشت ۲ راستی بعضی قسمت های اون مصاحبه چندان دقیق نیست. نکته آموزنده دومی رو هم که برای شبکه پنجی ها کشف کرده بودم پس می گیرم.اما همچنان میگم که مدیری اهل سانسور نیست برای همینه که فکر می کردن شاید صحبت ها،حرف و نقلها و جوّی غیر قابل کنترل در میان منتقدین و صاحبان رسانه و مطبوعات ایجاد بشه.البته خود مدیری هم معمولا این مسائل رو رعایت می کنه شاید برای همینه که با توافق خودش صورت گرفته.
نوشته شده توسط الهه در دوشنبه 21 خرداد 1386 و ساعت 04:06 ق.ظ