تبلیغات
|-| Mehran Modiri |-| - مهران مدیری و هدیه تهرانی در "دایره زنگی"

|-| Mehran Modiri |-|

مهران مدیری و هدیه تهرانی در "دایره زنگی"
دوشنبه 8 مرداد 1386
روزنامه شرق ۸ مرداد:مدیری اولین فیلم سینمایی اش را می سازد

شرق؛ مهران مدیری بازیگر و کارگردان سینما و تلویزیون اولین فیلم سینمایی خود را می سازد. مدیری که همیشه یکی از خبرساز ترین بازیگران و کارگردانان سینما و تلویزیون بوده و در یک دهه گذشته در تلویزیون و با ساخت برنامه های روتین 90 شبه به سازنده پرمخاطب ترین مجموعه های تلویزیونی تبدیل شده در این باره به خبرنگار شرق می گوید؛ «چند وقتی است که قصد ساخت یک فیلم سینمایی را دارم و امسال به طور حتم این فیلم را خواهم ساخت. ولی هنوز نمی خواهم درباره اش حرفی بزنم.» مهران مدیری که به تازگی بازی در فیلم سینمایی «همیشه پای یک زن درمیان است» به کارگردانی کمال تبریزی را به پایان رسانده درباره حضورش در فیلم سینمایی «دایره زنگی» می گوید؛ «دایره زنگی فیلمنامه بسیار خوبی دارد که اصغر فرهادی آن را نوشته است. نقش، گروه و فیلمنامه خوبی که مقابلم بود مرا مجاب کرد تا برای حضور در این فیلم قرارداد ببندم.» نکته جالب حضور مدیری در این فیلم همبازی شدن با «هدیه تهرانی» است. اما مدیری به غیر از اخبار سینمایی که منتشر شده، این روزها ساخت مجموعه «گنج مظفر» را به پایان رسانده. مدیری با تایید خبرهای بالا به شرق می گوید؛ «هفته گذشته و بعد از چهار ماه، تصویربرداری مجموعه طنز «گنج مظفر» به پایان رسید و هم اکنون مشغول مونتاژ و ساخت موسیقی و تیتراژ جدید برای آن هستم.» مدیری که آخرین ساخته اش در تلویزیون «باغ مظفر» بود و با استقبال گسترده ای روبه رو شد درباره تفاوت «گنج مظفر» با آن گفت؛« فرق عمده ای در این دو مجموعه وجود ندارد. فقط «گنج مظفر» مجموعه ای ده قسمتی است که در قالب داستانی ساخته شده است. اما یکی از ویژگی های این کار تعدد لوکیشن های خارجی است. حدود 70 درصد از مجموعه گنج مظفر در بیرون از لوکیشن اصلی تصویربرداری شده است.» مهران مدیری ادامه می دهد؛ «به هرحال برای ساخت گنج مظفر زمان بیشتری داشتیم و در کلیت کار سعی شد تا با وسواس بیشتری حرکت کنیم. ما در تلویزیون وقت آنچنانی نداشتیم. نمی توانستیم به لحاظ تصویری و حرکت دوربین کاری حرفه ای انجام دهیم ولی در این مجموعه همه این موارد لحاظ شده است.» مدیری درباره پخش این مجموعه ها می گوید؛ به احتمال فراوان مونتاژ آن تا یک ماه دیگر به پایان می رسد و همزمان با اتمام مراحل فنی به صورت یک مجموعه سی دی عرضه می شود.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

مهران مدیری حضوری متفاوت در "دایره زنگی" دارد

تهیه‌کننده فیلم سینمایی "دایره زنگی" پس از قطعی شدن حضور مهران مدیری از نقش متفاوت وی در این فیلم خبر داد.

سیدجمال ساداتیان در این باره گفت: "پروژه سینمایی "دایره زنگی" نخستین تجربه همکاری مدیری و هدیه تهرانی با یکدیگر است و این دو بازیگر ایفاگر متفاوت ترین نقش های خود در نخستین تجربه سینمایی پریسا بخت آور خواهند بود."

وی در ادامه افزود: "کنار هم قرار دادن دو بازیگر مثل مدیری و تهرانی در وهله اول آسان نیست، اما نقش آنها به گونه ای است که موجب می شود این همکاری نتیجه ای بسیار دلچسب برای گروه به ارمغان بیاورد. گلشیفته فراهانی هم از گزینه های مورد نظر ما برای حضور در "دایره زنگی" بود که به دلیل مسافرت خارج کشور این همکاری امکانپذیر نخواهد بود."

تهیه‌كننده فیلم «دایره زنگی» همچنین گفت:"هدیه تهرانی و مهران مدیری، ایفاگر نقش‌های مهمی هستند اما بازیگران اصلی «دایره زنگی» نیستند.نقش‌های اصلی این فیلم را دو بازیگر جوان ایفا می‌كنند كه هنوز انتخاب نشده‌اند."
«اصغر فرهادی» در «دایره زنگی» علاوه بر نگارش فیلمنامه‌، به عنوان مشاور كارگردان با همسرش «پریسا بخت‌آور» همکاری می کند.بخت‌آور پیش از حضور در عرصه سینما مجموعه های تلویزیونی "یادداشت های کودکی"، "پشت کنکوری ها" و "من یک مستاجرم" را ساخته است.برنامه‌ریزی‌ها برای تولید فیلم «دایره زنگی» به‌گونه‌ای انجام شده كه از 15 شهریور، فیلمبرداری فیلم آغاز شود.كلیه لوكیشن‌های «دایره زنگی» در تهران قرار دارد.حسین جعفریان مدیر فیلمبرداری این فیلم خواهد بود.

ضمناً از ترانه علیدوستی به عنوان یکی از دو بازیگر نقش اصلی جوان فیلم نام برده می شود.

خلاصه داستان «دایره زنگی» :
«تهران- جمعه؛ محمد و شیرین تنها تا بعدازظهر فرصت دارند هزینه صافكاری ماشین تصادفی را كه سوار آن هستند تامین كنند، شیرین جرات ندارد ماشین پدر را كه یواشكی از خانه بیرون آورده و با آن تصادف كرده، با آن وضع به خانه برگرداند. آنها راهی خانه‌ای در شمال شهر می‌شوند تا با كاری كه انجام می‌دهند، پول موردنیاز را تامین كنند...».
نوشته شده توسط الهه در دوشنبه 8 مرداد 1386 و ساعت 11:07 ق.ظ