|-| Mehran Modiri |-|

پرواز سیمرغ
شنبه 20 بهمن 1386

مدیری برنده سیمرغ نشد.اما موفقیت او در جشنواره امسال همچنان تحسین برانگیز و به یاد ماندنیست.

به امید جشنواره های بعدی...

************

نامزدهای بهترین بازیگر مرد نقش مكمل مطابق اعلامیه روابط عمومی جشنواره:

سیاوش چراغی‌پور برای فیلم (همیشه پای یك زن در میان است)
محمد كاسبی برای فیلم (دیوار)
محسن طنابنده برای فیلم (استشهادی برای خدا)
مهران مدیری برای فیلم (همیشه پای یك زن در میان است)
حسن نجاریان برای فیلم (فرزند خاك)

هنوز نتایج نهایی اعلام نشده اما تا همین لحظه این موفقیت رو به مهران مدیری و علاقمندان او تبریک می گم.

اسامی نامزدهای سایر رشته ها رو اینجا می تونید ببینید.

.

************

.
نوشته شده توسط کتایون در شنبه 20 بهمن 1386 و ساعت 12:02 ب.ظ

10 بازیگر مرد شاخص جشنواره 26
سه شنبه 16 بهمن 1386

سینمای ما  - اینها بازیگران شاخص مرد جشنواره بیست و ششم هستند بازیگرانی كه فیلم‌های شان در بخش مسابقه به نمایش در‌می‌آید و به همین دلیل می‌توانند گزینه‌ جدی كسب سیمرغ باشند. بازیگران دیگری چون پرویز پرستویی، لیلا حاتمی، باران كوثری و پژمان بازغی نیز می‌توانستند در این فهرست باشند كه با خروج فیلم‌های <صد سال به این سال‌ها>، <هر شب تنهایی> ، <دایره زنگی> و <ریسمان باز> از بخش مسابقه ویترین جشنواره رونق گذشته را ندارد.

.

.

عزت ا... انتظامی‌ ،حامد بهداد،امین حیایی،رامبد جوان،بهرام رادان،خسرو شکیبایی،محمدرضا فروتن،رضا کیانیان ،مهران مدیری،جمشید هاشم پور

مهران مدیری‌
بعد از سال‌ها حضور مداوم در تلویزیون به عنوان كارگردان و بازیگر طنزهای شبانه، امسال تصمیم گرفت كه به سینما بیاید. او ابتدا قرار بود در <لبه پرتگاه> بیضایی حضور یابد كه با منتفی شدن تولید این فیلم مدیری نقش كوتاه را در <همیشه پای یك زن در میان است> را برعهده گرفت. در فیلم طنزآمیز كمال تبریزی كه اثری زن محور است مدیری نقش یك وكیل را بازی می‌كند. نقشی كه گویا مدیری در آن حضور متفاوتی دارد. مدیری با این نقش یكی از شانس‌های جدی نامزدی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مكمل است. او همچنین در <دایره زنگی> هم بازی كرده كه هنوز نمایش آن در بخش میهمان جشنواره قطعی نشده است. به هر صورت رویكرد یكی از مهمترین سرگرمی‌سازان تلویزیون در این سال‌ها به سینما، می‌تواند جالب توجه باشد.

منبع: بانی فیلم
نوشته شده توسط کتایون در سه شنبه 16 بهمن 1386 و ساعت 06:02 ق.ظ

هر دم از این باغ بری می رسد !!!
دوشنبه 15 بهمن 1386

.

تغییرات جدید در جدول فیلم‌های ایرانی
سینمای ما : «دایره زنگی» به احتمال فراوان از فهرست فیلم‌های بخش‌ میهمان جشنواره خارج می‌شود. در حالیكه دست‌اندركاران فستیوال فیلم فجر به دلیل برخی اصلاحیه‌ها فیلم پریسا بخت‌آور را از بخش مسابقه خارج كرده و دربخش میهمان پذیرفتند روزگذشته شنیدیم دایره زنگی از این بخش جشنواره هم خارج شده تا عملاً فیلم بخت‌آور نمایشی در جشنواره بیست و ششم نداشته باشد. گویا تعداد اصلاحیه‌هایی كه به این فیلم وارد شده آن قدر زیاد است كه دست‌اندركاران <دایره زنگی> نتوانستند نسخه‌ای ازفیلم را برای نمایش در جشنواره آماده كنند.
جدول نمایش فیلم‌های ایرانی كه قرار بود روزگذشته اعلام شود به دلیل جابجایی‌ها و آماده نشدن برخی فیلم‌ها هنوز اعلام نشده و گفته می‌شود این جدول كه باتغییرات عمده‌ای نسبت به فهرست قبلی همراه است امروز از سوی دفتر جشنواره منتشر می‌شود. گویا تعدادی از فیلم‌های بخش رزرو در جدول جدید وارد بخش اصلی جشنواره شده‌اند.
اگر <دایره زنگی> از فهرست فیلم‌های بخش میهمان خارج شده باشد بعد از <صد سال به این سال‌ها> دومین فیلم بخش غیر رقابتی است كه بعد از اعلام دفتر جشنواره از نمایش در فستیوال بیست و ششم محروم شده است.
منبع: بانی فیلمنوشته شده توسط کتایون در دوشنبه 15 بهمن 1386 و ساعت 11:02 ق.ظ

سودای سیمرغ
چهارشنبه 3 بهمن 1386

"همیشه پای یک زن در میان است" به بخش "سودای سیمرغ" جشنواره پیوست !

.

.

اسامی 23 فیلم بلند ایرانی بخش سودای سیمرغ:

سینمای ما-دبیرخانه‌ی جشنواره فیلم فجر اسامی 23 فیلم بلند ایرانی بخش سودای سیمرغ ـ مسابقه سینمای ایران و 5فیلم رزرو این بخش را اعلام كرد. فیلم‌های "آتش سبز"(محمدرضا اصلانی)، "آن مرد آمد"(حمید بهمنی)، "آواز گنجشك‌ها"(مجید مجیدی)"احضارشدگان"(آرش معیری)، "استشهادی برای خدا"(علیرضا امینی)، "انعكاس"(رضا كریمی)،"باد در علفزار می‌پیچید"(خسرو معصومی)‌، "به همین سادگی"(سیدرضا میركریمی)، "پرچم‌های قلعه كاوه"(محمد نوری‌زاده)، "تولدی دیگر" ( عباس رافعی)‌، "جعبه موسیقی" ( فرزاد موتمن)، "حس پنهان"(مصطفی رزاق كریمی )، "خاك آشنا"(بهمن فرمان‌آرا)، "خواب زمستانی"( سیامك شایقی) ، "در میان ابرها (سیدروح‌اله حجازی) ، ستایش (محمدرضا رحمانی)، سهم گمشده (حسن نجفی)،شب(رسول صدرعاملی)، فرزند خاك (تلخ عین عسل)از محمدباشه آهنگر، كنعان (مانی حقیقی)، محیا (‌اكبر خواجویی)هامون و دریا (‌ابراهیم فروزش)، همیشه پای یك زن در میان است (كمال تبریزی) در بخش سودای سیمرغ رقابت می‌كنند.
همچنین فیلم‌های انتهای زمین(ابوالفضل صفاری)،سبز كوچك (غلامرضا رمضانی)، حقیقت گمشده (محمد احمدی)، هر شب تنهایی(رسول صدرعاملی)و قرنطینه (منوچهر هادی)به عنوان فیلم‌های رزرو بخش مسابقه سینمای ایران انتخاب شده‌اند.
محمد بزرگ نیا، محمدرضاتخت كشیان، پوران درخشنده، مجید رضابالا، جمال شورجه، محمد ابراهیم صلواتی فر، داریوش فرهنگ، مجتبی مشیری و محمدحسین نیرومند اعضای هیات انتخناب بخش سینمای ایران جشنواره بودند كه كار گزینش آثار را از اوایل دی ماه آغاز كردند.
گفتنی است: فیلم‌های "صد سال به این سالها" سامان مقدم، "تیغ‌زن" علیرضا داودنژاد، دایره زنگی پریسا بخت‌آور، آتشكار محسن امیر یوسفی از جمله فیلم‌هایی است كه احتمال می‌رفت در جشنواره‌ی فجر حضور داشته باشند.

و خبر دیگری از سایت سینمای ما: 
در پی كنار ماندن سه فیلم «دایره زنگی»، «آتشكار»و «صد سال به این سالها»؛ توصیه شدید اصولگرایان:در آستانه انتخابات، هیچ فیلمی از جشنواره فجر خارج نشود!

در پی اعلام فهرست فیلم‌های حاضر در بخش‌های مختلف جشنواره فیلم فجر، واكنش‌های مختلفی در حوزه‌های فرهنگی و سیاسی ایجاد شد.اگرچه خبر خارج شدن سه فیلم از بخش اصلی جشنواره فیلم فجر قطعی شده ، اما اطلاعات دریافتی بسیار مهمی حاکی از آن است كه برخی هنرمندان اصولگرا که بسیار به دولت اصولگرای احمدی نژاد علاقه مندند، به شدت توصه کرده اند كه هیچ فیلمی از جشنواره فیلم فجر خارج نشود.به اعتقاد این افراد، این اقدام در آستانه انتخابات تاثیر بسیار منفی در افکار عمومی خواهد داشت و دوستداران دولت اصولگرای احمدی نژاد نگران این موضوع هستند.
بنا به این گزارش، اسامی فیلمهای بخش مسابقه اعلام شده است اما برخی همچنان در حال رایزنی برای حضور این فیلمها هستند.از سویی دیگر گفته می شود اصلاح طلبان و رسانه های نزدیک به آنها به شدت منتظر مانور دادن برهرگونه خبر منفی در زمینه جشنواره فیلم فجر هستند و قرار است اخبار،تحلیلها و گزارشهای بسیار زیادی دراین زمینه منتشر کنند .
جشنواره فیلم فجر مهمترین رویدادهنری درایران است که هرساله توجه بسیاری را به خود جلب می کند.
دایره زنگی،آتشكار و صد سال به این سالها سه فیلمی هستند كه به دلیل مضامین بحث برانگیزشان از حضور در بخش اصلی جشنواره حذف شدند .

***

پی نوشت:

«دایره زنگی» تنها با ۳ نمایش به جشنواره آمد!

.
نوشته شده توسط کتایون در چهارشنبه 3 بهمن 1386 و ساعت 03:01 ق.ظ


احتمال عدم حضور مدیری در جشنواره امسال
سه شنبه 2 بهمن 1386

سلام دوستان

من کتایون هستم.قراره برای مدتی در نوشتن وبلاگ با الهه همکاری کنم.می دونم اداره کردن اینجا با جذابیت و نظمی که الهه همیشه حفظش کرده خیلی سخته. ومی دونم هرگز نمی تونم وبلاگ رو مثل الهه اداره کنم.اما چاره ای نیست.باید تحملم کنید تا الهه سرش خلوت تر بشه و برگرده.

اخبار خوبی ندارم امروز.اما بازم چاره چیه؟

...

.

احتمال محرومیت برخی از فیلم ها از حضور در جشنواره

/ همیشه پای یک فیلم در میان است!

گیسو فغفوری – روزنامه اعتماد ملی – 1بهمن 1386

...

در بین هیات انتخاب اختلاف درباره فیلم های راه یافته به بخش های مختلف جشنواره وجود دارد و برخی فیلم ها از نظر بعضی از اعضا امکان حضور در جشنواره را ندارند و فیلم های همچون "آتشکار" و"همیشه پای یک زن در میان است"و"دایره زنگی" از آن جمله اند.اگر چنین اتفاقی بیفتد احتمالا این فیلم ها نه تنها نمی توانند مجوز شرکت در جشنواره امسال را بگیرند و در این رقابت سالانه شرکت کنند که نمایش آنها بعد از جشنواره هم با دشواری رو به رو خواهد شد.تا روز 15دی خبرها بر حضور فیلم"همیشه پای یک زن در میان است"ساخته کمال تبریزی در جشنواره دلالت می کند و جلوه های ویژه آن نیز تهیه شده بود؛فیلمی که تهیه کننده دوست داشت تنها چند نمایش محدود در بخش جنبی داشته باشد تا تازگی فیلم از دست نرود.فیلمی کمدی که با یک جمله و در همان گزارش پشت صحنه هایی که منتشر شد در آن اعلام می شد این بار تبریزی به سراغ زنان رفته است تا بگوید در هر دعوایی اگر بگردی "همیشه پای یک زن در میان است".حبیب رضایی با گریم متفاوت و گل شیفته در کنار مهران مدیری و رضا کیانیان در این فیلم بازی می کنند.

این روزها شایعه شده است این فیلم امکان اکران و نمایش ندارد،البته باید منتظر ماند و دید و امیدوار بود این اتفاق نیفتد.

یک منبع موثق به اعتماد ملی می گوید که یکی از علل تأخیر در اعلام فیلم های راه یافته به بخش های مختلف جشنواره نیز همین اختلاف نظرها و فشارهای احتمالی برای حذف برخی از فیلم هااست.

 
نوشته شده توسط کتایون در سه شنبه 2 بهمن 1386 و ساعت 01:01 ق.ظ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic